Skip to content

Playlist…

February 19, 2014
Wybierając kawałki do kolejnych Playlist, staram się zawsze wyszukiwać młodych artystów, tworzących godną uwagi muzykę, która jednak z różnych względów ma trudności z dotarciem do większego grona odbiorców. Dzisiaj jednak Playlistę poświęcam w całości bardzo zasłużonej dla muzyki artystce, której do debiutantek zdecydowanie nie możemy zaliczyć. 
Impulsem do tego posta jest koncert Kayah, na którym, wraz z Zuzą, byliśmy w poniedziałek. 
Kayah to muzycznie dojrzała artystka, która w swojej karierze ocierała się już o bardzo różne gatunki muzyczne. Nie będę ukrywał, że nie zawsze byłem jej fanem. Szczerze powiedziawszy, dopiero  Transoriental Orchestra sprawiła, że polubią ją, jej głos, charyzmę i to z jakim zaangażowaniem i profesjonalizmem podchodzi do kolejnych swoich projektów.

Kayah znajduje się na takim etapie kariery, że nie musi już nic udowadniać, nie musi bić się o to by grały ją rozgłośnie radiowe. Tworzy muzykę z pasją, płynącą prosto z serca. Transoriental Orchestra swoimi początkami sięga 2012 roku i Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera, na który Kayah została zaproszona. Wówczas narodził się też pomysł stworzenia czegoś niepowtarzalnego.

Do swojego projektu Kayah zaprosiła wielu artystów m.in ukraińskich oraz irańskich, wykorzystuje całą masę instrumentów, których nazw nie jestem w stanie zapamiętać, no i przed wszystkim, śpiewa w językach, które są dla mnie absolutnie niezrozumiałe (hebrajski,  jidysz, ladino), ale muzycznie fascynujące. 

Transoriental Orchestra to wędrówka. I nie tylko dosłowna historia wędrówki Żydów po Europie i Bliskim wschodzie, ale również wędrówka po emocjach i uczuciach. Nie zawaham się powiedzieć, ze to jedna z najlepszych płyt ubiegłego roku. U mnie na pewno w TOP 5. Zdecydowanie polecam wysłuchanie koncertu na żywo 🙂

from The Men’s Side http://ift.tt/1e7PsT3

Advertisements

From → Other

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: